Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Trabzonspor Efsanesi Sadi Tekelioğlu’dan Çarpıcı Analiz: Kötü Plan, Kaçınılmaz Son

Trabzonspor Efsanesi Sadi Tekelioğlu’dan Çarpıcı Analiz: Kötü Plan, Kaçınılmaz Son

haber haber -
20 0

Trabzonspor Efsanesi Sadi Tekelioğlu’dan Çarpıcı Analiz: Kötü Plan, Kaçınılmaz Son

Trabzonspor’un efsane ismi Sadi Tekelioğlu, bu haftaki derbiyi değerlendirdiğimiz “Teknik Bakış” programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray ile karşılaşmayı ‘Kötü plan, kaçınılmaz son!’ olarak özetleyen Tekelioğlu, maçın kritik noktalarına dair önemli analizlerde bulundu.

Tekelioğlu’ndan Çarpıcı Analiz

Tekelioğlu, maç sonucunda Galatasaray’ın galibiyetini haklı bir şekilde tebrik etti ancak vurguladığı bir gerçek var: Trabzonspor’un performansı. “Çok kötü oynayan bir Trabzonspor vardı. Bu sonuç kaçınılmaz. Yetersiz bir kadro, sakatlıklar, eksiklikler… Fenerbahçe karşısındaki performanslarından daha kötü bir tablo ortaya konuldu. Samsun ve iki hafta önce Galatasaray’a karşı gösterilen başarılı performansın izleri yoktu sahadaki oyuncu grubunda,” şeklinde konuştu.

Avcı’ya Yansıyan Fatura

Tekelioğlu, Trabzonspor’un yaşadığı farkın altında yatan nedenlere de dikkat çekti. “Onların en az 2-3 katı maliyeti var oynayanların. Bu tarz sonuçlar. 10 yılda bir, 20 yılda bir olur ve Trabzon gibi bir futbol kentinin çok kaldırabileceği sonuçlar değildir. Bu fark Avcı’ya yazar,” ifadeleriyle, teknik direktör Abdullah Avcı’nın üzerine düşen sorumluluğa vurgu yaptı.

Oyun Planının Yanlışlığı

Trabzonspor’un yediği gollerin çoğunun çıkarken kaybedilen toplar sonucunda geldiğini belirten Tekelioğlu, oyun planının son derece yanlış planlandığını söyledi. “Eksiğiniz var ise Galatasaray gibi kaliteli oyuncuları olan bir takıma karşı iç sahada da oynasanız buna uygun bir plan yaparsınız. Bekleyerek oynarsınız. Çabuk çıkmaya çalışırsınız,” diyerek, teknik taktik hatalara vurgu yaptı. betticket telegram

 

 

İlgili Yazılar