Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Vanlı minik kayakçılar Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyorlar

Vanlı minik kayakçılar Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyorlar

haber haber -
23 0

Vanlı minik kayakçılar Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyorlar

Vanlı minik kayakçılar, kar yağışının geç yağdığı Abalı Kayak Tesisi’nde yağlanan halı ve tahta üzerinden kayarak Türkiye şampiyonluğuna hazırlanıyorlar.

Van’ın Gevaş ilçesinde yer alan Abalı Kayak Tesisi’nde kar yağışının geç yağması nedeniyle kayakçılar alternatif sistemler geliştiriyor. Kar yağışının hem geç yağması hem de az olması nedeniyle kayakçılar, yağladıkları halı ve tahtalar üzerinde antrenman yapmaya çalışıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Kayak Federasyonu Van İl Temsilcisi Harun Altair, iklim şartlarından ve kayak merkezinin kurulduğu bölgeden kaynaklı son bir kaç yıldır Abalı Kayak Merkezi’nin kar alamadığını ifade ederek, çoğunlukla sezonu açamadıklarını söyledi. Abalı Kayak Merkezi’nde 25 alt yapı sporcusu olduğunu belirten Altair, “6-7 yaşlarında olan çocuklarımızı kışa hazır hale getirmek, kar yağdığı dönemde temel eğitimlerini hazırlamış olmak ve kar sürecini olabildiğince verimli bir şekilde kullanmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Özellikle temel duruşları ve temel eğitimini tamamlayıp kışın biraz daha hazır olmalarını sağlamak amacıyla çocuklarımızı buraya getirip halı veya tahta üzerinde kaydırıyoruz. Bunu da halıyı yağ ve deterjanlarla kayganlaşmasını sağlıyoruz. Daha sonra çocukların önce eğim stresini yenmelerini ve temel duruşlarını sağlamak amacıyla halıda başlatıyoruz. Ardından halıyı kaldırıp çocuğun biraz daha hızlı ve özgüvenli bir şekilde temel duruşta kaymasını sağlıyoruz” dedi. betonred bonusları

 

İlgili Yazılar