Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Avrupa’nın En İyi Video Oyunu Geliştirme Şirketleri: Oyun Endüstrisine Liderlik Ediyor

Avrupa’nın En İyi Video Oyunu Geliştirme Şirketleri: Oyun Endüstrisine Liderlik Ediyor

admin admin -
32 0

Dünya çapında oyunun geleceğini şekillendiren yenilikçi mobil oyun yaratıcılarından, oyun dünyasında devrim yaratan en iyi Avrupa video oyunu geliştirme şirketlerini keşfedin.

Avrupa’nın En İyi Video Oyunu Geliştirme Şirketleri

Oyun geliştirme şirketleri bir düzine kuruştur. Ancak zaman zaman diğerlerinin üzerine çıkmayı başaran şirketler de oluyor. Bu pazarda Japonya ve ABD hakimken, Avrupa rekabet edebilmek için hızla yükseliyor. Aşağıda günümüzün en iyi Avrupa oyun şirketlerinden bazıları yer almaktadır. Oyunları 7Slots da dahil olmak üzere birçok çevrimiçi kumarhanede bulunabilir.

Pretty Simple Games

Pretty Simple Games, Paris’te yerleşik bir şirkettir. En çok Criminal Case adlı oyunuyla dikkat çekiyor. Bu, Facebook’un 2013’ün en iyi oyunu olarak övdüğü bir polisiye oyunudur. Şirket, 2010 yılında Idinvest Partners’tan fon almıştır. Bugün 25 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı vardır.

Şirketi iki ortak kurdu: Bastien Cazenave ve Corentin Raux. Idinvest’in koyduğu orijinal sermaye 300.000 € idi. Oyuna günlük 1 milyon aktif kullanıcı kazandırmak yalnızca iki ay sürdü.

Criminal Case oyunu bir fenomendir. 2013 yılında oyundan elde edilen gelirin sekiz haneli olduğunu söylediler, bu da yalnızca o yıl için on milyonlarca dolar kazandıkları anlamına gelebilir.

Şu anda hepsi Criminal Case serisinin parçası olan altı oyunu var. Oyunlar şunlardır:

 • Original Criminal Case
 • Pacific Bay
 • Save the World
 • Mysteries of the Past
 • The Conspiracy 
 • Travel in Time
 • Supernatural Investigations

Oynanış basittir. Gizli nesne türüne aittir. Şirket bunu ilk olarak 2012 yılında Facebook’ta yayınladı. iOS’un dünya çapındaki sürümü 2014’te çıktı, ancak Android sürümü ancak 2015’te çıktı. Sonunda Facebook platformundaki Flash sürümünü HTML’ye dönüştürmek zorunda kaldılar. Flash, güvenlik açıkları nedeniyle kullanımdan kaldırıldığı için bunu yapmak zorundaydılar.

Ninja Theory

Bu oyun geliştiricisi İngiltere’de bulunmaktadır ve gelişmiş teknikler kullanmaktadır. Hollywood’un video oyunları için kullandığı gibi hareket yakalamayı kullanıyorlar. Hatta Heavenly Sword oyununun yapımında ünlü aktör ve yönetmen Andy Serkis ile birlikte çalıştılar. Adından da anlaşılacağı gibi aksiyon oyunları yapıyorlar. Tema olarak kılıç dövüşü olan oyunlar üretmeyi seviyorlar. Oyunlarını oynamak heyecan verici çünkü film yapımcılarının kullandığı benzer teknolojileri kullanıyorlar.

En dikkate değer iki oyunu Heavenly Sword ve DmC: Devil May Cry. O kadar büyüdüler ki Sony ile bile çalışıyorlar.

Ninja Theory, Heavenly Sword’u 2007’de piyasaya sürdü. Büyük bir hit olmamasına rağmen bir kült klasik haline geldi. Devam filmi isteyen bir hayran kitlesi vardı. Her ne kadar şirket iki kez bir devam filmi üzerinde çalışmaya çalışsa da henüz bir tane yayınlayacak durumda değiller.

Dikkate değer olan şey, oyunu temel alan bir filmin var olmasıdır; filmin yıldızları Andy Serkis, Anna Torv ve Thomas Jane’dir. Hikaye, Kral Bohan adında güce aç bir hükümdar hakkındadır. Gücünü garanti altına almak için Cennetsel Kılıcı elde etmek istiyor.

Gameloft

Bu ismi tüm oyunseverler görmüştür. Fransa merkezli bir şirket olan Gameloft, konsol oyunlarını mobile dönüştürme konusunda uzmanlaşmıştır. Oyun geliştiricileri Gameloft’u seviyor çünkü aynı oyun için yeni müşterilere kapı açıyorlar.

İşte en dikkate değer başlıklarından bazıları:

 • Assassin’s Creed mobile
 • Brothers in Arms 3
 • Near Orbit Vanguard Alliance or NOVA.

Bugün Gameloft’un dünya çapında 28 ofisi bulunuyor. Bugüne kadar 113’ü iOS evreninde olmak üzere 100’den fazla oyun yayınladılar. Bu oyunların çoğu freemium modelini kullanıyor. İndirilmesi ücretsiz oyunlardır, ancak oyuncuların bazı ekstralar için ödeme yapma seçeneği vardır.

Gameloft CEO’su Michel Guillemot’a göre Gameloft günde 1 milyon indirme alıyor. Yeni oyunlar yapmak veya eski oyunların bakımını yapmak için çeşitli stüdyolarda çalışan 5.200’ün üzerinde geliştiricileri var.

Yarış oyunlarını sevenler şimdiye kadarki en iyi oyunlardan birini hatırlayacaklar: Asphalt. Şirketin misyonu oldukça basit. Kullanıcılarına anlık bir mutluluk yaşatacak oyunlar yapmak istiyorlar. Gameloft’u popüler bir oyun şirketi yapan şey, oyuncuları kazanmak veya oynamak için para harcamaya zorlamamasıdır.

Wooga

Listemizin sonuncusu Almanya merkezli bir şirket. Wooga ücretsiz mobil oyunlar yapıyor ve en dikkate değer eserleri Diamond Dash ve Agent Alice’tir.

Şirketin 50 milyondan fazla oyuncusu var ve 200 milyondan fazla kişi Diamond Dash oynadı. İnsanların mücevherleri patlatmak için eşleştirmeleri gereken basit bir oyundur. İnsanların sitelerde bulabileceği slot makinelerine benzer. Tek fark, kumarhanelerde gerçek para kazanabilmenizdir.

Başkalarının söylediklerine rağmen Wooga tek vuruşta mucizevi bir şey değil. Apple’da sanal bir evcil hayvan uygulaması başlattılar ve ayrıca Ajan Alice adında bir hitleri de vardı. CEO’ya göre 80 geliştiricinin oyun üzerinde 18 ay boyunca çalışması gerekti.

Geçtiğimiz günlerde Switchcraft adında bir oyun çıkardılar ve Google’dan ödül aldı. Ödül, GooglePlay 2021’in En İyileri Ödüllerinde En İyi Al ve Oynat ödülüdür. Switchcraft, oyuncunun ilerlemek için sembolleri eşleştirmesi gereken bir bulmaca oyunudur. Sadeliğine rağmen şirket, ilgi çekici bir hikaye ve mükemmel bir sanat tarzı ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir