Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. DENİZLİ BELEDİYESİ’NİN BORÇ YÜKÜ

DENİZLİ BELEDİYESİ’NİN BORÇ YÜKÜ

haber haber -
31 0

CHP’li Belediye Başkanı Borçları Pankartla Protesto Etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li eski başkanı Osman Zolan döneminde yapılan harcamalar, yeni belediyeyi 11 milyar liradan fazla borç altına soktu. Yeni başkan Bülent Nuri Çavuşoğlu, önceki döneme ait borçları protesto amacıyla dev bir pankart hazırlattı.

Fuzuli Harcamalar Dikkat Çekti

Bülent Nuri Çavuşoğlu, AKP’den kalan 11 milyar 130 milyon 969 bin TL’lik borcun yanı sıra son yıllarda yapılan fuzuli harcamaları da eleştirdi. Seçime kısa bir süre kala çiçek alımı, lokma dağıtımı gibi harcamaların yanı sıra kitap, malzeme alımları ve sanatsal etkinliklere yapılan yüksek meblağlı harcamalar gündeme geldi.

CHP’li Belediye Başkanı Çavuşoğlu’nun Protestosu

Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun Denizli Büyükşehir Belediyesi binasına astırdığı pankartta, belediyenin ve DESKİ’nin toplam borç miktarları belirtildi. Borçların detayları, kredi, vergi, banka borçları gibi kalemlerle birlikte afişte yer aldı.

Bursa’da Su Fiyatları İndirildi

Diğer bir gelişme ise Bursa’da yaşandı. CHP’li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in ilk icraatı suya yüzde 25 indirim yapılması oldu. Meclis kararıyla alınan bu karar, Bursalı vatandaşların suyu daha uygun fiyata kullanmalarını sağlayacak.

Bu gelişmelerle birlikte, belediyelerin harcamaları ve borçları kamuoyunun dikkatini çekmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar