Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Beyaz Saray Sözcüsü Orta Doğu’daki Gelişmeleri Değerlendirdi

Beyaz Saray Sözcüsü Orta Doğu’daki Gelişmeleri Değerlendirdi

haber haber -
25 0

ABD, İran ve İsrail Üzerindeki Sessizliğini Koruyor

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın brifinginde Orta Doğu’daki son gelişmeleri ve İsrail’in İran’a yönelik saldırı haberlerini değerlendirerek, ABD’nin bu konudaki tutumunu açıkladı.

ABD’nin Tutumu

Jean-Pierre, Orta Doğu’daki gelişmelere ilişkin soruların olduğunu ancak şu anda bu haberlere ilişkin bir yorumlarının olmadığını belirtti. Aynı şekilde, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da konuyla ilgili henüz bir yorum yapmadıklarını ancak olayı yakından takip ettiklerini ifade etti.

Orta Doğu’daki Tansiyon

Jean-Pierre, Orta Doğu’da tansiyonun yükselmesini istemediklerini vurgulayarak, ABD’nin bölgedeki istikrarı önemsediğini belirtti. Blinken ise İsrail’in İran’a yönelik saldırılarıyla ilgili olarak, “işin içinde olmadıklarını” açıkladı.

İsrail’in İran ve Suriye’ye Yönelik Saldırıları

İran devlet televizyonu ve ABD medyası, İsrail’in İran’a yönelik saldırılar düzenlediği yönünde haberler yayınlarken, İsrail ve İran yetkililerinden resmi bir açıklama gelmedi. Suriye haber ajansı ise İsrail’in ülkenin güney sınırlarındaki hava savunma sistemlerine roket saldırısı düzenlediğini iddia etti.

İlgili Yazılar