Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Yunan Öğrenciler, Filistin’e Destek İçin Atina Üniversitesi’nde Buluştu

Yunan Öğrenciler, Filistin’e Destek İçin Atina Üniversitesi’nde Buluştu

haber haber -
34 0

Yunanistan’daki Öğrenciler Filistin’e Destek Verdi

ABD’de başlayan ve Avrupa ülkelerine de yayılan Filistin’e destek gösterileri kapsamında Yunanistan’daki öğrenciler de Atina Üniversitesi önünde toplandı.

Barış Mesajı Şarkılarla Taşındı

Filistin’e destek veren diğer öğrenci gruplarıyla dayanışma göstermek isteyen Yunan öğrenci birlikleri, akşam saatlerinde düzenledikleri eylemde **şarkılarla da barış mesajı** verdi. Eylem kapsamında düzenlenen konserde barış ve dostluk şarkıları söylendi.

İsrail’in Saldırıları Protesto Edildi

Konser için kurulan sahnede söz alan konuşmacılar, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını “**soykırım**” olarak nitelendirerek, bu saldırıların bir an evvel sona erdirilmesi için çağrıda bulundu. Atina Üniversitesi’nin ön cephesine ise “**Bu soykırım İsrail, ABD ve Avrupa Birliği (AB) damgasını taşıyor.**” yazılı dev pankart asıldı.

Filistin Bayrakları ve Dilek Fenerleriyle Destek

Eylemde “**Filistin’e Özgürlük**” sloganlarına Filistin bayrakları eşlik etti. Tüm gece sürmesi öngörülen eylem için üniversite önüne çadırlar da kuruldu. Filistin halkına barış getirmesi umuduyla **dilek fenerleri** gökyüzüne bırakıldı.

Genel Barış ve Özgürlük İsteği

Eyleme üniversite öğrencisi iki çocuğuyla gelen Katerina Andoniu, amaçlarının genel olarak Filistin’e özgürlük istemenin dışında halklar için de barış istemek olduğunu kaydetti. Andoniu, “**Zenginlerin, güçlülerin çıkarları için halklar öldürülmesin. Zenginlerin, güçlülerin karı için masum insanların öldürüldüğü savaşa karşı, hepimiz böyle bir mesajla geldik buraya.**” diye konuştu.

İlgili Yazılar