Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028) Uygulanıyor

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028) Uygulanıyor

haber haber -
61 0

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu Oluşturuldu

Genelgeye göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)” hazırlandı. Vizyon Belgesi ve Eylem Planı’nın etkin bir şekilde uygulanması ve izlenmesi için Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu teşkil edildi.

Kurul Üyeleri ve Görevleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş başkanlığındaki kurul, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanları ile Diyanet İşleri Başkanı gibi bakanlık temsilcilerinden oluşmaktadır. Ayrıca ilgili bakan yardımcıları, kurum başkanları ve üst düzey temsilciler de Kurul’un önemli bir parçasıdır.

Çalışma Grupları ve Faaliyet Planları

Kurul, aileye yönelik sorunların tespiti ve çözüm önerileri geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak üzere ilgili temsilcilerin ve uzmanların katılımıyla çalışma grupları oluşturabilecektir. Ayrıca, Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Yıllık Faaliyet Planı’nın hazırlanması ve uygulanması da bu Kurul tarafından koordine edilecektir.

İl Koordinasyon Kurulları ve Eylem Planları

Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Koordinasyon Kurulu, valilik himayesinde aile ve sosyal hizmetler il müdürlükleri koordinasyonunda faaliyet gösterecek ve yerel düzeyde etkinliği artıracaktır. Bu kapsamda, tüm illerde “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Eylem Planı” ve “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Yıllık Faaliyet Planı” hazırlanacaktır.

İlgili Yazılar