Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB’den Öğretmen Ataması için Önemli Duyuru

MEB’den Öğretmen Ataması için Önemli Duyuru

haber haber -
30 0

Sözlü Sınav Rehberi Hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin öğretmen ataması için önemli bir duyuru yayımladı. Buna göre, 1 Temmuz tarihinde başlayacak sözlü sınavların mevzuata uygun bir şekilde gerçekleşmesi ve adayların bilgilendirilmesi için “Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi” hazırlandı.

Sözlü Sınav Detayları

Bu kapsamda, 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik gereği sözleşmeli öğretmenlik alımlarında sözlü sınav yapılacak. Toplamda 60 bin kişiye sözlü sınav yapılacak ve sınavlar 20 ildeki belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek.

Sınav Aşamaları

Adaylar, sınav binalarına fotoğraflı sınav giriş belgesi ve kimlik belgeleriyle giriş yapabilecekler. Sınav esnasında adayların iletişim becerileri, özgüveni ve bilimsel yetkinlikleri değerlendirilecek.

Sorular ve Değerlendirme

Sözlü sınav soruları elektronik kura ile belirlenecek ve adaylara alanlarıyla ilgili ders işlenişi, genel kültür ve eğitim bilimleri konularından sorular yöneltilecek. Değerlendirme kriterleri arasında iletişim becerileri, bilimsel gelişmelere açıklık ve öğretmenlik nitelikleri yer alacak.

Değerlendirme ve Sonuçlar

Sınav esnasında adayların tüm cevapları kamera kaydı ile alınacak ve cevaplarını soru cevap kağıdına yazarak imzalayacaklar. Sözlü sınav sonuçları, tüm adaylar için e-Devlet üzerinden erişilebilir olacak.

İlgili Yazılar