Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınav Yerleri ve Detayları Açıklandı

LGS Sınav Yerleri ve Detayları Açıklandı

haber haber -
31 0

LGS Sınav Giriş Belgesi 24 Mayıs’ta Erişime Açılacak

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için geri sayım sürerken öğrenciler, sınav yerlerini öğrenmek için heyecanla bekliyor. LGS sınav giriş belgesi, 24 Mayıs 2024’ten itibaren erişime açılacak. Öğrenciler sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ile geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklar.

LGS Sınav Tarihi 2 Haziran 2024 Pazar Günü

LGS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınavda her alan için 8. sınıf öğretim programları esas alınarak öğrencilerin becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacak. İlk oturumda Türkçe, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 75 dakika süre verilecek. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve yanıtlamaları için 80 dakika süre verilecek.

Doğru ve Yanlış Cevaplamaların Değerlendirilmesi

Yanlış cevapların üçte biri doğru cevaplardan çıkarılacak. Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak. Milli Eğitim Bakanı, sınav takvimi ve süreçle ilgili detayların paylaşılacağını bildirdi.

İlgili Yazılar