Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze Şeridi’nde İnsani Kriz Derinleşiyor

Gazze Şeridi’nde İnsani Kriz Derinleşiyor

haber haber -
21 0

İsrail’in Sınır Kapılarını Kapatarak Krizi Derinleştirmesi

Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi tarafından yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Refah Sınır Kapısı’nı işgal etmesi ve yardım tırlarının girişini engellemesi sonucunda Gazze Şeridi’ndeki insani krizin derinleştiği belirtildi.

Yardımların Yetersizliği ve Kıtlık Tehlikesi

ABD’nin geçici limanından gelen yardımların asgari seviyenin altında olduğuna Vbet dikkat çekilirken, Gazze Şeridi’nde yaşayan 700 bin Filistinlinin gıda eksikliği çektiği vurgulandı. Yetersiz beslenme, sağlık hizmetleri ve temiz su eksikliği nedeniyle kıtlık riski artıyor.

İsrail’in Kısıtlamaları ve Yardım Girişinin Azalması

İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik uyguladığı kısıtlamalar sonucunda insani yardım girişinde ciddi Vbet giriş düşüş yaşanıyor. Refah Sınır Kapısı’nın işgal edilmesi ve sınır kapılarının kapatılması, Gazze Şeridi’nde krizi derinleştiriyor.

Uluslararası Topluma Yapılan Çağrı

Gazze’deki sıkıntıların önüne geçmek için uluslararası topluma, İsrail’e baskı yaparak yardımların sınır kapılarından geçirilmesi ve kapalı tutulan diğer sınır kapılarının Vbettr açılması için çağrı yapıldı. Yerel yetkililer ve uluslararası kuruluşlar, krizin acil çözüm gerektirdiğini belirtiyor.

İlgili Yazılar