Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Esenler’de Rögar Patlaması

Esenler’de Rögar Patlaması

haber haber -
35 0

4 Katlı Binanın Girişinde Patlama

Esenler’de 4 katlı bir binanın girişinde bulunan rögarın içinde patlama meydana geldi. Olay, saat 05.00 sıralarında Davutpaşa Mahallesi Semerkand Caddesi’nde yaşandı. Patlama sırasında binanın giriş katındaki dairenin duvarı hasar gördü.

Mahalle Sakinleri Durumu İtfaiye ve Polise Bildirdi

Patlama sesiyle uyanan mahalle sakinleri durumu hemen itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri olay yerine gelerek çevrede güvenlik önlemlerini aldı. İtfaiye ekipleri ise detaylı inceleme yapmak üzere harekete geçti.

Şüpheli Durum İçin Elektrik ve Gaz Kesildi

İGDAŞ ve BEDAŞ ekipleri çevrede olumsuz bir duruma karşı tedbir olarak gazı ve elektriği kesti. İGDAŞ ekipleri rögarın içinde ölçüm yaparken, patlamanın nedeni araştırılmaya devam ediyor.

Mahalle Sakini Tanıklık Ediyor

Mahalle sakini Engin Esin yaşadıklarını şu şekilde anlattı: “Tam saat 05.10 geçiyordu. Bir ses duyduk, aracın ön tarafında dumanlar yükseliyordu. Hemen panikle herkes dışarı attı kendini. Basınçla bizim binanın camları kırıldı. Patlamanın rögarın içinde olduğunu tahmin ediyoruz, duvar çöktü. Elektrik ya da doğalgaz patlaması olabilir diye düşünüyoruz. Herhangi bir ölü yaralı yok. Zaten bugün alt tarafa kiracı gelmişti, üst tarafta da kimse yok.”

İlgili Yazılar