Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ‘TİM Brüksel Temsilciliği, Avrupa İlişkilerinde Önemli Bir Rol Üstlenecek’

‘TİM Brüksel Temsilciliği, Avrupa İlişkilerinde Önemli Bir Rol Üstlenecek’

haber haber -
33 0

Bakan Ömer Bolat, TİM Brüksel Temsilciliğinin Resmi Açılışını Gerçekleştirmek Üzere Belçika’ya Yapacağı Ziyarette İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşacak

‘Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Ömer Bolat, TİM Brüksel Temsilciliği’nin resmi açılışını gerçekleştirmek üzere yarın Belçika’ya resmi ziyarette bulunacak. Ziyaret kapsamında Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis ile ikili görüşme gerçekleştirmesi ve Belçika iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelmesi planlanıyor.

TİM Brüksel Temsilciliği’nin Görevleri

Açıklamada, TİM Brüksel Temsilciliği’nin Türk ihracatçıları ile AB kurumları, Avrupa hükümetleri, Avrupa iş dünyası ve uluslararası kamuoyu arasındaki ilişkilerde analiz ve iletişim görevini üstleneceği belirtildi. Bunun yanı sıra, temsilciliğin AB kurumları, STK’ler ve AB karar süreçlerinde etkili olan düşünce kuruluşları nezdinde Türk ihracatçılarını ve Türkiye’yi temsil edeceği vurgulandı.

Bakanlık açıklamasında, TİM Brüksel Temsilciliği’nin AB üye ülke bakanları, AB parlamenterleri, AB Komisyonu yetkilileri, büyükelçiler ve uluslararası kuruluşların yetkilileriyle düzenli görüşmeler yapacağı, AB içindeki gelişmeleri yakından takip ederek ihracatçılara bilgi akışını sağlayacağı ve tüm birliklerin ve sektörlerin ortak hizmeti için çalışmalarına başlayacağı belirtildi.

İlgili Yazılar