Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Givors Türk Kültür Festivali’nde Yazar Muhammet Mücahit Küçükyılmaz Konuştu

Givors Türk Kültür Festivali’nde Yazar Muhammet Mücahit Küçükyılmaz Konuştu

haber haber -
31 0

“Yavuz: Adaletin Kılıcı” Kitabının Yazarı Festivalde Türk Kültürünü Anlattı

Givors DİTİB Fatih Camisi Derneği tarafından düzenlenen “Givors Türk Kültür Festivali” sona erdi. Festivalde kitaplarını imzalamak için yer alan “Yavuz: Adaletin Kılıcı” adlı kitabın yazarı Muhammet Mücahit Küçükyılmaz, Türk ve Cezayirli kardeşlerin bir arada olduğu atmosferden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Küçükyılmaz Birlik ve Dayanışmadan Bahsetti

Küçükyılmaz, “Yavuz Sultan Selim Hanla ilgili ‘Yavuz: Adaletin Kılıcı’ romanının yazarı olarak aranızda bulunuyorum, büyükelçi kimliğimle değil, yazar kimliğimle buraya davet edildim” diyerek, birlik ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Sultan Selim’in birlik için çaba harcadığını belirten yazar, günümüzde de bu değerlerin önemli olduğunu ifade etti.

Festivalde 25 Bin Kişi Ağırladı

Givors Fatih Camisi Derneği Genel Sekreteri Yasin Fide, festivalde 25 bin kişinin ağırlandığını ve Türk kültürünü tanıtmayı başardıklarını belirtti. Misafirlerin yüzde 60’ının yabancı uyruklu olduğunu dile getiren Fide, festivalin amacına ulaşıldığını söyledi.

Fide, festivalin gelirlerinin derneğe aktarılacağını ve önümüzdeki yıl da festivali tekrar düzenlemeyi düşündüklerini belirtti. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen esnafların da yer aldığı festivalde Türk kültürünü yansıtan stantlar, el sanatları ve geleneksel yemeklerin sunulduğu gösteriler de gerçekleşti.

İlgili Yazılar