Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaşları Bekleniyor

Kurban Bayramı Öncesi Emekli Maaşları Bekleniyor

haber haber -
31 0

Kurban Bayramı İkramiyesi Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran itibarıyla ödenmeye başlanacak. Ancak memur ve emekli maaşları ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Emeklilerin Talebi

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, emeklilerin Kurban Bayramı’ndan önce maaşlarını alması gerektiğini belirtti.

İkramiye Ödeme Tarihleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara 10 Haziran, Bağ-Kur kapsamında aylık alanlara 11 Haziran, SSK kapsamında aylık alanlara ise 12-13-14 Haziran tarihlerinde ikramiyelerin ödeneceğini açıkladı.

Emekli Maaşları

SSK emeklilerine maaşlar, tahsis numaralarına göre her ayın 17’si ve 26’sı arasında, Bağ-Kur emeklilerine de her ayın 25’i ve 28’i arasında ödeniyor.

CHP’den AKP İktidarına Çağrı

CHP’li Serkan Sarı, AKP iktidarına seslenerek, emeklilere bayram öncesinde müjde verilmesi gerektiğini belirtti. Sarı, “Elinizi taşın altına koyup bayram öncesinde emeklilere bayram sevinci yaşatacak bu müjdeyi hemen vermenizi bekliyoruz” dedi.

Sarı ayrıca, “Emeklimiz müjde bekliyor ama iktidar emekli ve memurlarımızı açlık ve yokluğa mahkum etmeyi sürdürüyor. İktidarın gereken tüm tedbirleri alıp emeklilerimize en azından bayram öncesinde, reva gördüğü açlık sınırı altındaki maaşlarını vermeli” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar