Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş: “Fiskobirlik Üreticinin Hakkını Savunmalı”

CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş: “Fiskobirlik Üreticinin Hakkını Savunmalı”

haber haber -
27 0

Fiskobirlik’e Tepki: Üreticinin Hakkını Aramalı

CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Fiskobirlik’in satış yapmak yerine fındık üreticisinin hakkını aramak için mücadele etmesi gerektiğini belirtti. Gezmiş, Fiskobirlik yönetim kurulunun arsa ve binalarının satılmasına tepki gösterdi.

Gezmiş’in Açıklamaları

Gezmiş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bir dönemin lokomotif kuruluşu, atamızın mirası, fındık üreticisinin teminatı Fiskobirlik, maalesef, geçmişe rahmet okutmaya devam ediyor. Milli servetimiz fındığın başkenti, temsil ettiğim il Giresun’da Fiskobirlik’e ait 29.537 metrekarelik gayrimenkulün otel ve işyeri yapılması için ihaleye çıkarılma kararıyla şehrimizin sosyal dokusu ve fındık üreticisinin emeği yok sayılmaktadır.”

Gezmiş, Fiskobirlik’in fındık üreticisinin öz kuruluşu ve bir üretici birliği olduğunu vurgulayarak, “Fiskobirlik üreticinin haklarını savunan bir kooperatiftir. Dolayısıyla binaları da fındık üreticisinindir. Üreticinin malını mülkünü kim ne hakla satar? Bu satışlar kabul edilemez, karar iptal edilmelidir. Fiskobirlik satış yapmak yerine fındık üreticisinin hakkını savunmak için mücadele etmelidir. Fındık üreticisinin yıllarca ilmek ilmek işlediği milli varlıklarının satışa çıkarılmasını doğru bulmuyorum.”

İlgili Yazılar