Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İowa Cornell Üniversitesi Akademisyenleri Çin’de Vahim Bir Olayda Yaralandı

İowa Cornell Üniversitesi Akademisyenleri Çin’de Vahim Bir Olayda Yaralandı

haber haber -
27 0

Üniversite Açıklaması

Üniversiteden yapılan açıklamada, Iowa Cornell Üniversitesi akademisyenlerinin Çin’in kuzeyindeki Jilin eyaletinde bulunan parka yaptıkları ziyaret sırasında “vahim bir olayda” yaralandıkları belirtildi.

Olayın Detayları

Iowa Temsilcisi Adam Zabner, bıçaklanma olarak ifade ettiği olayda yaralanan dört kişiden birinin kardeşi David olduğunu söyledi. Grubun yerel bir tapınağı ziyaret ederken bıçaklı bir adam tarafından saldırıya uğradığını ifade etti. Bay Zabner, kardeşinin Beishan Park’ta kolundan bıçaklandığını ve hastanede tedavi gördüğünü, durumunun iyi olduğunu belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı Açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Jilin’de yaşanan bıçaklama olayından haberdar olduklarını ancak daha fazla bilgi veremeyeceklerini açıkladı.

Üniversite İşbirliği

Cornell Üniversitesi dört akademisyenin, Çin’deki bir üniversite ile yapılan işbirliğinin bir parçası olarak ders verdiklerini açıkladı. Park ziyaretleri sırasında Beihua Üniversitesi’nden bir öğretim üyesi eşlik etmişti.

Çinli Yetkililerin Durumu

Çinli yetkililer olayla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, olay sonrasına ait görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı. Paylaşılan görüntülerde en az üç kişinin kanlar içinde yerde yattığı görülüyor.

İlgili Yazılar