Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Volodimir Zelenski’den açıklama

Volodimir Zelenski’den açıklama

haber haber -
7 0

Vladimir Zelenski, Rusya’ya Avrupa ve ABD tarafından uygulanan yaptırımlar ile ilgili “Savaştan önce yaptırımların uygulanması için yalvardım” diye konuştu.

Zelenski, hayatına kast edilebileceğine dair bir soruya, “Ben şu anda hayattayım ve her canlı gibi yaşamak istiyorum. Eğer biri hayatını ya da çocukların hayatını kaybetmeseni istiyorsa o insan sağlıklı değildir.” diye yanıt verdi.

Zelenksi, “Hava sahasının tamamen kapatılmasını istiyorum çünkü sadece Rusya’dan değil Belarus’tan da füzeler atılıyor, İskender füzesi atılıyor.” ifadelerini kullandı.

Dünya’nın Ukrayna konusunda çok geç kaldığını belirten Zelenksi, “Uçaklara ihtiyacımız var. Çok fazla insanımızı kaybediyoruz” dedi.

Ukrayna’nın Ukrayna’nın sadece barış istediğini belirten Zelenksi, “Yeterli silahımız yok” ifadelerini kullanarak, “Bizin hedefimiz burada savunma ve özgürlük”, “Rusya bizim birlik içinde yaşayan bir ülke olmamızdan korkuyor” diye konuştu.

Zelenski, Ukrayna’nın güvenlik garantilerine ihtiyacı olduğunu belirterek konuşmasında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili kısmında şunları söyledi:

“Biz Türk SİHA’larını satın aldık, onlar bize çok yaradı. Sayın Erdoğan’ın bize yardım ettiği birçok konu var. Erdoğan güçlü bir başkan, bizim için çok yardımcı oluyor. Ukrayna’ya güvenlik garantisi verebilecek ülkelerden bir tanesi.”

İlgili Yazılar