Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Rus askerleri çekilmeye başladı

Rus askerleri çekilmeye başladı

haber haber -
8 0

Rusya Devlet Başkanı Putin’in talimatıyla başlatılan askeri harekat 38. gününe girdi. Kiev başta olmak üzere, ülkenin pek çok noktasında çatışma ve bombardımanlar yaşanıyor. Rus kuvvetleri sahada istediği hızda ilerleyemediği için sivil yerleşimleri de vurmaya başlarken, Batı dünyasından Moskova’yı hedef alan yaptırımlar her geçen gün daha da ağırlaşıyor.

Rus ordusu, Ukrayna’nın batı bölgesi Hmelnitskiy’de yer alan Shepetivka kentini vurdu.

Rusya-Ukrayna savaşında saldırıların hedefi olan ve Rusya kontrolünden kurtulan Ukrayna’nın Irpin şehrinin son hali görüntülendi.

Polonya Başbakanı Matesuz Morawiecki, Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola ile Ukrayna’yı görüştü.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları sürerken, sivil can kayıpları yaşanmaya devam ediyor. Bir dönem Türk basını için de fotoğraf çeken 41 yaşındaki Ukraynalı fotoğrafçı Maks Levin’in de Kiev kentinde cansız bedenine ulaşıldı.

Ukrayna Devlet Başkanlığı, Rus askerlerinin Ukrayna’nın güneyi ve doğusu hariç diğer bölgelerden çekilmeye başladığını bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın Poltava ve Dnipro kentlerindeki havaalanlarının yüksek hassasiyetli silahla vurulduğunu duyurdu.

Mariupol Belediyesi, Rus askerlerinin kontrolündeki kentten bir günde 2 binden fazla sivilin tahliye edildiğini açıkladı.

Ukrayna’nın Energodar şehrinde sivillerin gerçekleştirdiği gösteriyi dağıtmak isteyen Rus askerlerinin müdahalesi sonucu 4 kişi yaralandı.

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı sosyal medya hesaplarından Rus askeri konvoyunun imha görüntülerini paylaştı.

İlgili Yazılar