Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Ukrayna’da Starlink detayı

Ukrayna’da Starlink detayı

haber haber -
7 0

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Federov, Elon Musk’a savaşta destek olması için Twitter hesabından yardım çağrısı yapmıştı. Rusya işgaline karşı olmasıyla bilinen Elon Musk, bu çağrıya kulak vererek Ukrayna’ya 5.000 adetten fazla Starlink uydu takımyıldızı gönderdi.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Federov, dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Starlink uydu internetinin kullanım verilerini açıkladı. Mykhailo Federov, internetin günlük ortalama olarak 150.000 kullanıcıya ulaştığını bildirdi. Aynı zamanda ek olarak Ukrayna altyapısı ve tahrip edilen bölgelerin geri kazanılmasında da önemli bir destek sağladığını dile getirdi.

Mykhailo Federov, paylaşımının en sonuna da “Ukrayna ne olursa olsun bağlantıda kalacak.” yazdı. Starlink interneti, ülkeye erişim sağlamak dışında ek olarak Ukrayna askerlerine de destek oluyor. İnsansız hava araçlarını kontrol eden Ukrayna askerleri, Rus işgalcileri takip ediyor. Kara Kuvvetleri’nin havadan keşif ve drone birimi, Starlink sayesinde Rus askerlerini etkisiz hale getiriyor.

İlgili Yazılar