Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Makine İle Su Bulma Yöntemleri

Makine İle Su Bulma Yöntemleri

haber haber -
27 0

Makine İle Su Bulma Yöntemleri

Su kaynaklarını verimli kullanmak adına günümüzde geliştirilen pek çok yer altı su arama ve bulma çalışmaları profesyonel cihazlar ile yapılıyor.

Son teknolojinin yer altından su çıkarmak için ürünü olan teknolojik cihazlar sayesinde sondaj açmaya gerek kalmadan su kaynakları mevcut konumlarında keşfediliyor.

Son yıllarda yaygın bir şekilde uygulanan makine ile su bulma yöntemleri, düşük maliyetli hem de pratik yöntemleri kapsıyor.

Su kaynaklarının aranıp bulunması için zemin etüdü ve suyun çıkarılması gibi işlemler derinlik, koordinat noktası ve suyun debisi gibi pek çok özellik tek bir cihaz ile öğreniliyor.

%100 Doğru Sonuçlu NMR ve GPR Metot Cihazlarla Arazinizde Su Araması (Su Etüdü) Yapılması İçin Şimdi Bizimle İletişime Geçin:

Hakim Jeoloji Jeofizik ve Sondaj Tic. Ltd. Şti.

TELEFON: 0532 359 0982

Gpr ile Su Bulma Yöntemleri

Jeolojik koşullarda yer altındaki suyun verimli yatırımlara dönüştürülmesi için gpr ile su arama en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor.

Su olduğu düşünülen araziye gönderilen 1 Ghz’ye kadar olan titreşimler suyun bulunduğu noktayı düşük yanılma payı seviyesi ile buluyor.

Genel anlamıyla kullanılan tüm yöntemlerde toprağın elektriğe olan direncinin ölçülmesi neticesinde su arama uygulamaları hayata geçiriliyor.

Elde edilen verilen değerlendirilmesi ve doğru analiz edilmesiyle de suyu bulmak ve çıkarmak mümkün hale geliyor.

Nmr Sistemi ile Su Arama Yöntemleri

Jeoloji biliminin insanların kullanımına sunduğu nmr ile su arama yöntemi, zemin etüdü çalışmaları ile jeolojik yapı incelenir.

Mevcut su moleküllerinin dışardan kaynaklı manyetik alanla olan etkileşimini incelemeye yönelik nükleer manyetik rezosans yöntemi uygulanır.

Bu yöntem sadece suyun varlığını kanıtlamanın dışında, suya dair birçok verinin açıkça ifade edilmesine olanak sunuyor.

Yüksek radyasyonun toprağa gönderilmesi ile makine ile su bulma yöntemleri uygulanırken, mühendislerin radyasyondan en az şekilde etkilenmeleri için gerekli önlemleri almaları gerekir.

Geleneksel su arama yöntemlerine göre daha az bütçe gerektiren bir yöntemler, ilk etapta yüksek yatırımlar gerçekleştirilerek elde edilen cihazlar ile uygulanıyor.

Her türlü arazi de istenen su arama ve bulma çalışmaları için çok sayıda firma hizmet veriyor. Hızlılık ve verimlilik açısından kullanılan son teknoloji cihazları, düşük yanılma payları ile zamandan tasarruf edilmesini de sağlıyor.

Bu alandaki ihtiyaçlarınız için profesyonel olarak hizmet veren https://jeofizikmuhendisi.net/ adresinden detaylı bilgi alabilir ve hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İlgili Yazılar