Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz

haber haber -
36 0

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılmaz

Mutluluk çubuğu, erkek üreme sisteminde ortaya çıkan işlev bozukluğunu gidermek amacıyla penise takılan yapay implanttır. Cinsel hayatın devamlılık esası için son derece önemli olan bu mekanizma sayesinde devamlılık sürdürülebiliyor.

 Mutluluk Çubuğu Özellikleri Ve Çeşitleri Nelerdir?

 Çok değişken fonksiyon ve çeşitleri bulunan mutluluk çubuğu protezi şekilleri şunlardır:

-Tek parçalı şişirilebilir yapay protez

-İki parçalı yarı sert yapay protez

-Üç parçalı şişirilebilir yapay protez çeşitleridir.

 Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

 Ameliyat üroloji doktorları tarafından gerçekleştirilir. Ameliyat süresi istisnai durumlar hariç 1-2 saat sürmektedir. Penisteki süngerimsi dokuların ameliyat esnasında boşaltılarak var olan kanallara silindir şeklinde 2 adet mutluluk çubuğu yerleştirilmektedir. Silindirler dışarıdan tamamen görünmeyecek şekilde gizlenerek penisin altına kamufle edilir. Uygun özellikteki yapay protez hekim tarafından ölçüm çubuğuyla ölçülerek hastanın anatomisine uygun boyda takılır.

 Ameliyat Sonrası Neler Gözlenmektedir?

 Yaklaşık olarak 1-2 saat süren ameliyatın ardından hızlı bir iyileşme süresi gözlemlenmektedir. Ancak ameliyat çok başarılı geçse de oluşabilecek enfeksiyon risklerine karşı hasta tedbirli olmak durumundadır. Hastanın cinsel hayatına dönme süresi dört veya altı hafta aralığında değişkenlik göstermektedir. Herhangi bir komplikasyon gözlenmesi durumunda ameliyat hekimine başvurulmalıdır.

 Mutluluk Çubuğu Çıkarılabilir mi?

 Hastanın kendi tercihine göre seçmiş olduğu yapay protezi çıkarmak mümkündür. Bunun için tekrar cerrahi müdahale gerekmektedir. Tercihin değişmesi veya vücudun yapay protezi kabul etmemesi durumunda hekim kontrolünde ameliyat yinelenebilmektedir.

 Penil Protez Takılacak Hastanın Özellikleri Nelerdir?

 Hasta bireyin öncelikle ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlara hazırlıklı olması gerekmektedir. Penil protezin takılması sonrasında libidolarını etkilemeyeceğini sadece gerekli işlev için tasarlanan araç olduğu bilincinde olmalıdır. Gerçekleşebilecek komplikasyonların yanı sıra boyut olarak küçülmenin olabileceğini ve bazı zorlanmaların yaşanabileceği bilincinde olmalıdır. Ve partneriyle birlikte uygun anatomide protezin seçilmesine öncülük etmelilerdir.

 Yapay İmplant Kimlere Uygulanmaktadır?

 Penil protez ameliyatı bütün hastalara uygulanamamaktadır. Çeşitli hastalıkları olan (diyabet, böbrek, karaciğer vb.) kronik hastalıkları bulunmayan hastalara takılmaktadır. Düzenli olarak ilaç kullanmayan bireylere de implant tedavisi uygulanmaktadır.

 Cerrahi İşlem Kimlere Uygulanmaz?

 Karşımıza mutluluk çubuğu kimlere takılmaz? Sorusu sorusu çıktığında kronik hastalıkları bulunan bireylere takılmamaktadır. Diyabet, nörolojik rahatsızlıklar, böbrek, karaciğer, kalp gibi hastalıklar en tipik ameliyatın sağlanamayacağı hastalardır. Ameliyatın bu tür hastalar üzerinde gerçekleşmesi ciddi boyutlu sorunlar oluşturabilmektedir.

 İmplantın Tedavi Ücreti Hangi Fiyat Aralığında Değişmektedir?

 Bireyin SGK’yı kullanmaması durumunda fiyat aralığı 8 ile 10 bin aralığında değişmektedir. Fark aralığı da tercih edilen protezin çeşidine göre değişmektedir.  Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com adresini ziyaret ederek, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlgili Yazılar