Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Genç Yazara Ödül!

Genç Yazara Ödül!

haber haber -
9 0

Genç Yazara Ödül!

Kitapsepeti.com’un okuyucu puanlarına göre belirlediği edebiyat ödüllerinin kazananları belli oldu!

Her yıl yüzlerce kitap arasında okuyucuların puanlarına göre en iyilerin belirlendiği organizasyonda ‘Ölüm Nedeni İhanet’ kitabı ile yerli polisiye türünün en sevilen yazarı ise genç yazar Cihangir Atilla Gökçe oldu. Özellikle ihanet ve aldatma konuları işlenilen eserde güven ve sadakat kavramlarının önemine etkileyici bir biçimde değinilmesi, okurların ilgisini fazlasıyla çekmeyi başardı. Eser, bir adamın şehrindeki bütün ihanet ve aldatma olaylarını bitirmek için planlar yapmasını anlatıyor. Kendi işinden istifa edip İzmir adliyesinde temizlik görevlisi olarak çalışmaya başlayan karakter, Adliyenin Arşiv odasındaki dava dosyalarını inceleyerek aldatma sonucu olan bütün boşanma davalarını listesine ekler ve aldatan herkesi cani bir biçimde öldürmeye başlar. Fakat kötü Katilin iyi bir amacı vardır; seri cinayetlerin medya yoluyla herkes tarafından duyulması ve artık aldatmaktan korkan insanların ölüm korkusuyla da olsa sadakate alışması.

Kitap Gelirlerini Sokak Hayvanlarına Bağışladı

2020 Yılında satışa çıkarılan Ölüm Nedeni İhanet kitabının yazara kalan geliri (yayınevi ve mağaza gelirleri hariç), raflarda yerini aldığından beri İstanbul ve izmir’deki hayvansever topluluklarına mama olarak bağışlanmaktadır. Okunulacak her kitabın sokak hayvanlarına mama olarak dönmesi, Türkiye’de unutulmaya yüz tutmuş ‘gerçek sanatçılık’ kavramını bizlere tekrar hatırlattı. Genç yazar, yakında çıkacağını duyurduğu yeni kitabını ise şiddet gören kadınların ihtiyaçları için kullanılması adına bir vakıfa bağışlayacağını belirtti. Sanatçı, kadınlardan ziyade erkeklerin de kadına şiddet olaylarına tepki göstermesi gerektiğini, bu büyük sorunun ancak cinsiyeti ne olursa olsun herkesin elini taşın altına koyması ile çözülebileceğinin altını çizdi.

Yeni Kitabı Yolda!

2 yıldan uzun süredir yeni bir kitap çıkarmamış olan genç yazar Cihangir Atilla Gökçe, Cinius Yayınları ile yeni kitabının birkaç ay içerisinde çıkacağını duyurdu. Aşk – Romantizm türünde olacak yeni eserin duyurulması okuyucuları epey meraklandırdı.

İlgili Yazılar