Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Azerbaycan Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Azerbaycan Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Evraklar

haber haber -
6 0

Azerbaycan Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Azerbaycan Üniversitesi kayıt için gerekli evraklar Lise diploması, transkript 1. 2. 3. 4 lise not ortalamalarını göstermiş olan tek sayfalık şekilde olmalıdır. ÖSYM sınav sonuç belgesi sınava girilmemiş ise gerekli değildir. 4 tane fotoğraf arka fon beyaz olması gerekir. Kabul referans belgesidir. Belgelerini teslim eden öğrencilerimizin yol organizasyonu firma tarafından yapılır. Pasaportunuz bulunmuyor ise ve ilk kez çıkartmak istiyorsanız il ya da ilçe emniyet müdürlüklerine şahsen başvuru yapmanız gerekir.

Azerbaycan Üniversitesi kayıt için gerekli evraklar ön kayıt için talep edilir. Azerbaycan üniversiteleri Türkiye başvuru merkezi sadece İstanbul’da yer alır. Türkiye’nin diğer kentlerinde şubesi yer almamaktadır. Üniversitenin sunduğu şartları yerine getiren öğrenciler ön kayıt yaptırabilmektedir. Yeni bölüm olarak işitme engelliler bölümü açılmıştır.

Azerbaycan’da Yaşam

Azerbaycan’daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre değişiklikler gösterir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarından ve yapılarına göre öğrenciler için yaşam koşulları uygundur. Yerleşim alanları bakımından öğrenci kulüpleri etkinlikleri düzenlenmekte kendi arkadaş grubunuzu oluşturmak için faydalanabilirsiniz. Kampüs çevreleri uzun geniş çimenlik alanlar sınırsız her yerden ulaşılabilen viralis internet bağlantıları öğrenci kulüpleri ve öğrenci etkinliklerini uluslararası öğrenim almaya gelen öğrenciler ile değerlendirilebilir.

Azerbaycan Üniversitesi Taban Puanları 2019 Nasıl?

Azerbaycan Üniversitesi taban puanları 2019 TYT ve AYT YKS’ye girenler aşağıda yer alan 2019 taban puanları başarı sıralamalar ve kontenjanları hakkında bilgi edinebilirler. Bu puanlar 2018 üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2019 TYT ve AYT yani YKS’ye girip tercih yapacak olan üniversite adayları bu başarı sıralamalarını ve taban puanlarını göz önünde bulundurması gerekir.

Azerbaycan dili ve edebiyatı 225, 01 628. Azerbaycan psikoloji ücretli olarak 220,35808. Azerbaycan tarih ücretli 248,54345 olarak güncellenmiştir. Azerbaycan Üniversitesi taban puanları 2019 her sene YÖK tarafından güncellenip taban puanlarında değişiklik söz konusudur. Azerbaycan üniversitelerinde harç ücretlerinin düşük olması öğrencilerimizi ekonomik olarak herhangi bir sıkıntıya sokmadan hem üniversitelerin hem de ülkede düzenlenmiş olan kültürel aktivitelere katılmalarına, hem de eğitim ücretlerini rahat bir şekilde ödeyebilmelerini kolaylaştırır.

İlgili Yazılar