Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

haber haber -
44 0

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Makine ile veya termal kamera eşliğinde ev ve iş yerlerinde bulunan su kaçaklarını rutubet bulunan alanlarda kullanarak su kaçağını hiçbir yeri kırmadan noktasal olarak tespit edebiliriz. İstanbul Su Kaçağı Tespiti hizmeti veren Özyurt Tesisat ile ev ve iş yerlerinizde zarar verHer damla temiz su değerlidir. Ne yazık ki, suyun %30-50’si eskiyen altyapı nedeniyle kaybedilmektedir. Ve kayıp su, su hizmeti tedarikçisi için kayıp gelire eşittir. Borularda ve ek parçalarında meydana gelen sızıntı ve çatlaklardan su kaybedilir. Çoğu altyapı yeraltında olduğundan, su yüzeye ulaşmadıkça (gölgelenme ve çukurlara, yapısal hasara, kaldırımın çökmesine vb. neden olmadıkça) bu sızıntıların yerini görsel olarak belirlemek neredeyse imkansızdır ve tam yeri belirsiz olabilir. Sızıntı tespiti, denetçilerin boru hattı sızıntılarının yerini ve ciddiyetini kesin olarak belirlemesine olanak tanıyan özel teknolojiler gerektirir. Bu, hem yerleşik teknolojiyi kullanarak hem de gelişen yöntemleri benimseyerek büyümeye ve ilerlemeye devam eden bir alandır.

Su Kaçağı Tespitinin Önemi Nedir?
Sızıntılar, atıklar veya basit hırsızlık nedeniyle kaybedilen su, su tedarikçisine gelir sağlayamadığı için gelir getirmeyen su olarak adlandırılır, çünkü asla müşterilerine ulaşmaz. Bunlar, sistemden kaçan suyun fiziksel kayıpları veya hatalı sayaçlar ve kurcalanmış sayaçlar, yetersiz muhasebe ve defter tutma veya su okuma ve kaydetme sırasındaki insan hatası nedeniyle ölçülemeyen sular olabilir. sistem akış ölçerler. Mevcut ve gelişmekte olan teknolojiler, fiziksel su kayıplarını tespit etmek ve önlemek için tasarlanmıştır. Bunlar tespit edilene kadar zamanla devam edecek. Kayıpların uzun süreler boyunca birikmesi, önemsiz sızıntılardan bile önemli kayıplara neden olabilir. Ve eğer su dışarı çıkabiliyorsa, kirlilikler (toprak, bakteri, organikler vb.) içeri girebilir ve suyun kalitesini bozabilir. Özyurt Tesisat kalite’nin ve garantinin en iyi adreslerinden biridir. Türkiye’de sayılı 3 tesisat firmasının arasında bulunmaktadır. Kırmadan kameralı makineli su kaçağı tespiti olarak 7/24 profesyonel su tesisatçısı olarak cihaz ile ev ve iş yerlerinizde su kaçağı tespiti yapmaktadır.

Gelir getirmeyen su kayıpları, sağlanan su ile aynı şekilde ölçülür – birim zaman başına hacim (galon veya litre) (gerçek sızıntı/akış hızı için dakika başına veya kümülatif kayıpları ölçmek için yıllık). Büyük su tedarik sistemlerinde su kayıpları, su tedarik sistemini oluşturan boru hatlarının toplam uzunluğu (mil veya kilometre) başına kaybedilen su hacmi cinsinden de ölçülebilir. Daha sonra bu değerler, kaybedilen veya hesaba katılmayan toplam suyun yüzdesini belirlemek için su kaynağı akış oranlarıyla karşılaştırılır. Genel bir kural olarak, su kayıpları, su temin sisteminin yaşıyla veya büyük metropoliten sistemlerin çeşitli alt bölümlerinin yaşlarıyla orantılı olarak değişecektir. Daha büyük, daha eski şehirler, on yıldan daha eski veya bir yüzyıldan daha eski bölümlere sahip olabilir.

Bir su tedarik sistemi işleten şehir kendi müşterisi olabileceğinden, belirli su akışlarının, şehrin su kullanımı için kendisini ücretlendirmemesi anlamında gelir olmadığı kabul edilir. Bu uygulamalar arasında yangınla mücadele hizmetleri, park sprinkler ve sulama sistemleri, şehre ait havuzlar ve eğlence tesisleri vb.

Kameralı Su Kaçak Tespit Yöntemleri Nasıl Yapılır?
Akustik algılama, boru hattı sızıntılarını tespit etmenin ve bulmanın birincil yolu olmaya devam ediyor. Kameralı Tesisatçı olarak kırmadan kamera ile gider görüntüleme su kaçağı görüntüleme gibi birçok kamera özelliğimiz ile kamera konusunda yardımcı olabiliriz. Akustik sızıntı tespit yöntemi, “dağıtım sistemini araştırmak, sızıntı seslerini belirlemek ve gizli yeraltı sızıntılarının tam yerlerini saptamak için dinleme ekipmanı kullanmanın sistematik yöntemi” olarak tanımlanmaktadır. Bir boru sızıntısından veya çatlaktan yüksek basınç altında sızan su, borunun uzunluğu boyunca önemli bir mesafeyi taşıyabilen belirgin bir hışırtı veya tıslama sesi çıkarır (tersine, geri doldurulmuş hendekte boruyu çevreleyen gevşek toprak, sesin zayıf bir iletken olmasını sağlar). ). Bu anlamda boru, ses iletmek için bir ortam görevi görür. Bunu yaparken, farklı boru uzunlukları, çapları ve malzemeleri için farklı perdelerde titreşen bir gitardaki teller gibi davranabilir.

İlgili Yazılar