Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Haber Bizde – Haberbizde.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant Nasıl Yapılır?

haber haber -
28 0

İmplant Nasıl Yapılır?

Diş implantları, eksik dişlerin yerini alan ve çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. İmplant çene kemiğine yerleştirilir ve kemikle kaynaşması beklenir. Ardından doğal dişe benzeyen dişleri üste koyun. Bir kişinin doğal dişleri, işlev ve görünüm olarak ayırt edilemez.

İmplant tedavisi son yıllarda en etkili diş tedavilerinden biridir ve bazı hastalarda 1-3 ay hatta daha uzun sürebilmektedir. Alanında uzman bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilir ve hasta başarılı bir sonuç için dişlerini uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmıştır.  Temel olarak hasarlı veya eksik diş ve köklerin yapay diş ve köklerle değiştirilmesine diş implantı denir. Kelime Latince kökenli olup iplik anlamına gelmektedir. İmplantlar geleneksel protezlere göre daha rahat oldukları için tercih edilmektedir.

İmplant Nasıl Yapılmaktadır?

Öncelikle diş implantları ameliyathaneye eksik dişlerle gelen ve temiz dişlerle çıkan bir ameliyat türü değildir. Ameliyat hastaneye yatmadan yapılabilir ve birkaç aşamada gerçekleştirilir.  implant tedavisine başladığınızda hasarlı diş hala ağzınızdaysa diş hekiminiz dişi çekecektir. Daha sonra çene kemiğiniz implantı destekleyecek kadar güçlü değilse çenenizin başka bir bölgesinden veya kalçanızdan çene kemiğinize kemik grefti yapılabilir. Çeneniz iyileştikten sonra (eğer bir kemik grefiniz varsa), diş hekiminiz çenenize metal bir diş implantı yerleştirecektir. Bundan sonra, birkaç ay sürebilen bir iyileşme sürecinden geçeceksiniz.

Tamamen iyileştiğinde, diş hekiminiz implante edilen dişe abutment adı verilen bir üst yapısal parça takacaktır. Yaralanan yumuşak doku iyileştikten sonra diş hekiminiz dişleriniz ve çene kemiğiniz için bir kalıp yapacaktır. Sonuçta, sonunda abutmente yapay dişler yerleştirilecektir. Kliniğimiz Kütahya implant hizmetleriyle bu alanda ön plana çıkıyor.

İmplant Fiyatları Ne Düzeyde?

Kütahya implant fiyatlarıyla ekonomik hizmetleriyle ön plana çıkar. Dental implant yaptıracak hastaların en çok merak ettiği sorular, işlemin ne kadara mal olacağı ve pahalı olup olmayacağıdır. Tabii ki kısa vadede implantlar köprü protezleri gibi diğer alternatif işlemlere göre daha pahalıdır. Ancak protez köprüler zamanla porselenin yenilenmesini gerektirerek çeşitli sorunlara yol açarak kanal tedavisine hatta dişin tamamen kaybolmasına neden olabilir.

Öte yandan implant tedavisi işinin ehli kişiler tarafından yapılırsa ve bakımları iyi yapılırsa, dayanıklılığı nedeniyle uzun vadede hasta için kazançlı olacaktır. Dental implant fiyatlarının belirlenmesinde en önemli iki faktör kullanılan implantın markası ve implantı yapan doktorun tecrübesidir.  

İlgili Yazılar